pro REGISTROVANÉ ZÁKAZNÍKY sleva 50% na dopravu + výhody BONUS CLUBu // platí pro objednávky v hodnotě nad 4999 Kč. Registrujte se a použijte kód pro slevu: 195F3226

SAMOTESTY COVID-19 u nás v prodeji

Zahájili jsme prodej samotestů na covid 19. Skladem velké balení po 25ks i jednorázové sady po 1ks.

Testy na Koronavirus, Covid-19 testy


Testování je jedním ze základních pilířů v boji s onemocněním COVID-19. Pomáhá totiž včas odhalit infekční osobu a předejít tak dalšímu šíření viru v populaci. Antigenní testy představují jednoduchou a rychlou možnost, jak zjistit přítomnost viru SARS-CoV-2 na sliznicích, či jak odlišit koronavirovou infekci od jiných respiračních infekcí (nachlazení, chřipka). Tyto testy prokazují přítomnost tzv. antigenu, bílkoviny typické pro vir SARS-CoV-2 a jsou určeny pro zdravotnické odborníky, kteří by měli provádět odběr vzorků i vyhodnocení testů.

testy na covid

Výhodou těchto „rapid testů“ je především již zmíněná jednoduchost a rychlost a možnost si test provést samostatně bez lékařeské asistence, výsledek přitom získáte do 10-15 minut. Hodí se proto i k hromadnému testování. A ani odběr vzorků není nijak nepříjemný. Testy využívají k detekci viru hlen získaný výtěrem z nosu (tampon se zavede jen 2,5 cm hluboko do nosního otvoru). I proto lze tyto testy snadno provádět opakovaně, ideálně každých 5 dní, díky čemuž zvýšíte pravděpodobnost zachycení případné infekce. Negativní výsledek totiž neznamená, že se v nejbližších dnech nemůžete nakazit.

Proč je v boji s nemocí COVID-19 testování tak důležité?
Onemocnění vyvolané virem SARS-CoV-2, COVID – 19, může u až u 60 % nakažených probíhat skrytě, bez zjevných příznaků. I nakažený bez příznaků je infekční pro své okolí.
Než se rozvinou první příznaky onemocnění COVID-19, může být nakažená osoba infekční a šířit tak nemoc dále.
Příznaky onemocnění COVID-19 je obtížné odlišit od příznaků jiných infekčních nemoci (nachlazení, chřipka). Ztráta chuti a čichu je do jisté míry specifickým příznakem, ale nemusí se vyskytovat u všech nemocných nebo počátku onemocnění).

Onemocnění COVID-19 postihuje různé lidi různými způsoby. U většiny nakažených je průběh onemocnění mírný až střední a není nutná hospitalizace.

 
Nejčastější příznaky:
horečka
suchý kašel
únava
 
Méně obvyklé příznaky:
bolesti
bolest v krku
průjem
zánět spojivek
bolest hlavy
ztráta chuti nebo čichu
vyrážka na těle nebo barevné změny na prstech rukou nebo nohou
 
Závažné příznaky:
dýchací obtíže nebo dušnost
bolest nebo tlak na hrudi
ztráta řeči nebo schopnosti pohybu

“Pokud se u vás projeví vážné příznaky, neprodleně vyhledejte lékařskou pomoc. Před návštěvou lékaře nebo zdravotnického zařízení vždy nejdříve zavolejte.

Osoby s mírnými příznaky, které jsou jinak zdravé, by se měly léčit doma.
 
U nakažené osoby se příznaky většinou projeví po 5–6 dnech. Může to ale také trvat až 14 dní.


 testy na covid

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás.